Klub Radioamatorów SP6PBF
15. czerwca ukazały się wyniki Zwodów Zamkowych 2025, w których nasza stacja zajęła ósme siódme miejsce, pisaliśmy o tym na naszym Facebooku. Podtrzymuję, że biorąc pod uwagę warunki pogodowe i propagacyjne jest to niezły wynik, ale uważam, że mógł być on lepszy.
Zastanawiają mnie możliwe przyczyny tak niskiej liczby zaliczonych łączności (tylko 86,3% co jest najgorszym wynikiem w kategorii): czy były to nasze błędy, czy błędy naszych korespondentów? Dotyczyły znaków, grup kontrolnych, czy czasu przeprowadzenia łączności? Niestety, bez dostępu do szczegółów rozliczenia zawodów (jak na przykład prezentuje to logSP) mogę tylko gdybać…
Pogdybajmy więc razem: co można zrobić, aby w przyszłości osiągać lepsze wyniki?
Miło nam poinformować, że w piątek, 6 czerwca nasz zespół zasilili:
- Łukasz Abucki SP6TO
- Rafał Wielogórski HF0RV
Panowie, dzięki Waszemu zaangażowaniu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!
W piątek, 16 maja 2025, późnym wieczorem, reaktywowaliśmy klub SP6PBF jako “Klub Radioamatorów SP6PBF”.
Już następnego dnia, 17 maja 2025, niemal “z marszu”, wzięliśmy udział w Zawodach Zamkowych, aktywując “zamek” DWR03 w Czernicy.
Nie mamy, przynajmniej na razie, stałej siedziby. Pozwoliłaby ona nam na całoroczną działalność klubową, szkolenie osób zainteresowanych krótkofalarskim hobby, i tak dalej.
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z historią klubu oraz jego regulaminem.